Serwer o dużych możliwościach dla firmy, jak dobrze wybrać?

Wybór optymalnego serwera dla firmy może nastręczać niemałych kłopotów. Priorytetem powinna być duża wydajność i niezawodność, co do tego wszyscy są zgodni, jednak w jaki sposób wybrać, by mieć przekonanie, że dokonało się tego najlepszego wyboru. Chcąc wybrać odpowiednio, warto przemyśleć kilka zasadniczych kwestii, które zostaną pokrótce omówione.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem serwera dla firmy? Dlaczego PowerEdge?

Po pierwsze, chcąc dokonać zakupu serwera, należy zdecydować się na obudowę. Działalność Dell, amerykańskiego przedsiębiorstwa mającego siedzibę także w Polsce obejmuje dwie linie, są to:

  • Power Edge w obudowie Tower;
  • Power Edge Rack, do montażu w szafach;

Serwery Dell PowerEdge w obudowie typu tower zmieści się wszędzie, ma niskie wymagania związane z zużyciem energii, gwarantuje wydajność, uniwersalność oraz co ważne, także łatwość zarządzania, działa w sposób cichy. Serwery te są proste w procesie wdrażania. Jednym z modeli tej kategorii jest Dell Power Edge T150, niezawodny i w konkurencyjnej cenie. Inwestycja ta zapewni wsparcie przy obciążeniach roboczych tj. przechowywanie i udostępnianie plików. Serwer jest niewielki, w związku z czym można go postawić w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w niewielkim oddziale firmy bądź w domowym biurze. W tej kategorii wartym polecenia jest serwer PowerEdge T560 w obudowie typu tower.

Przedsiębiorca chcący tworzyć skomplikowane serwerownie, gdzie znajdą się szafy, powinien pomyśleć o rozwiązaniu DELL EMC PowerEdge Rack. Takie rozwiązanie pozwala obsłużyć dużą ilość pamięci masowej w centrach danych, co ważne wydajność jest duża, koszty obsługi niskie. Mikro- i mali przedsiębiorcy decydujący się na to rozwiązanie również mogą z niego skorzystać przy budowie małego centrum danych bądź też przy zakupie pojedynczego serwera. To rozwiązanie pozwala na zwiększenie produkcyjności, wydajność potrafi wzrosnąć o 90%. Co równie ważne, decydując się na to rozwiązanie, przestoje w pracy infrastruktury ulegną ograniczeniu do minimum.

Można w tym miejscu zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem okaże się postawienie na serwer tower czy RACK, który z tych dwóch wybrać. Obudowy typu tower cechuje duża liczba gniazd PCI- Express, to znajduje przełożenie na znacznie większy wybór kart rozszerzeń, aniżeli w przypadku serwerów rack. W modelu rack pionowe sloty PCI- Express osiągnięte przy pomocy kart typu riser, oferują ograniczone możliwości. Należy jednak wspomnieć także o tym, że serwer towerowy jest możliwy do włożenia w szafy, w pozycji horyzontalnej zajmuje to mnóstwo miejsca. W obudowę rack można skonwertować obudowę wieżową. Przy miniaturyzacji, lepiej sprawdzą się serwery towerowe, których procesory są większe, obracają się z mniejszą prędkością. Należy zatem stwierdzić, że wielu różnic pomiędzy tymi dwoma modelami się nie odnajdzie, konkretny wybór powinien być podyktowany przede wszystkim przeznaczeniem, destynacją (więcej: unicomputers.pl).

Warto zastanowić się, jakie korzyści oferuje serwer PowerEdge, zwłaszcza że są one niemałe. Dell przy pomocy oferowanych przez siebie serwerom daje możliwość zaopatrzenia się w sprzęt, który jest niezbędny do prowadzenia nowoczesnego biznesu. PowerEdge to rozwiązanie stworzone z myślą o przyszłości, nakierowane na nią. Przedsiębiorcy wiedzą, że każda działalność nieco się od siebie różni, ma odmienne cechy, nie ma jednej recepty na odniesienie sukcesu, także potrzeby biznesowe są odmienne. Serwery Dell dają możliwość odnalezienia zoptymalizowanej platformy pod kątem unikalnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Co jaki czas należy zmieniać serwer?

Średnie i duże przedsiębiorstwa powinny decydować się na zmianę serwerów co 3 lata. Można wymienić szereg korzyści, która związana jest z wymianą sprzętu właśnie co taki okres, oto one:

  • rosną przychody, organizacje zmieniające serwer w okresie 3-letnim osiągają wzrost o 24%;
  • wzrasta wydajność personelu, o 21% spada czas zarządzania infrastrukturą;
  • wzrost satysfakcji klientów, związane jest to z mniejszą liczbą przestojów;
  • szybsze wejście na rynek, prędsze rozwinięcie aplikacji sprawia, że czas wejścia na rynek maleje o 15%;

Technologie zmieniają się w zasadzie co chwilę, dlatego warto być na bieżąco zwłaszcza, ze producenci serwerów Dell PowerEdge proponują rozwiązania, które pozwalają osiągać zysk.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.