Serwery Fujitsu – rozwiązanie dla biznesu

Sprawnie działająca firma bardzo często potrzebuje własnego serwera. Sprawne przesyłanie danych i możliwość przechowywania ich w bezpiecznym i pewnym miejscu jest niezwykle istotna nie tylko dla dużych przedsiębiorstw. Na rynku panuje ogromny wybór serwerów pochodzących od najróżniejszych producentów. Wybór odpowiedniego modelu, dopasowanego do potrzeb danej firmy, to niezwykle istotna kwestia. Jednym z czołowych producentów na tym rynku jest firma Fujitsu. Od wielu już dekad tworzy ona rozwiązania przeznaczone dla różnych klientów.

Fujitsu – technologia z Japonii

Fujitsu to japońska firma działająca w branży informatycznej oraz elektronicznej od bardzo długiego czasu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Fujitsu). Przedsiębiorstwo powstało w roku 1935, i do początku swojego istnienia jest jednym ze światowych pionierów na tym rynku. W 1954 roku firma wypuściła na rynek pierwszy japoński komputer. Od tego czasu stale opracowywała coraz to nowsze rozwiązania w tej dziedzinie i stała się jednym z najważniejszych graczy w światowej branży IT.

Serwery Fujitsu z serii Primergy są przeznaczone przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw

W drugiej połowie XXI wieku przedsiębiorstwo zdecydowało się na pewną specjalizację, rezygnując z dużej części swojej oferty. Zakończono m.in. produkcję komputerów osobistych tej marki, zamiast tego skupiając się tylko na serwerach. Dzięki temu oferta Fujitsu w tej dziedzinie jest bardzo szeroka. Dostępne w niej modele są przede wszystkim tworzone z myślą o konkretnych użytkownikach oraz ich potrzebach. Na szczególną uwagę zasługują serwery Fujitsu przeznaczone dla małych i średnich firm. Przedsiębiorstwa takie zwykle nie mają zbyt dużego budżetu na budowę własnej infrastruktury IT, a jednocześnie ich potrzeby nie odbiegają wcale od tych dużych firm.

Serwery Fujitsu dla małych i średnich firm

Serwery Fujitsu z serii Primergy są przeznaczone przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw. Łączą one w sobie zarówno wysoką wydajność i niezawodność, jak i niską cenę oraz stosunkowo niewielkie koszta eksploatacji. Dają ponadto duże możliwości jeśli chodzi o rozbudowę całej infrastruktury IT w firmie wraz z jej rozwojem.

W przypadku tych serwerów na uwagę zasługują zwłaszcza rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo danych, które są na nich przechowywane. Zastosowane tu zabezpieczenia skutecznie uniemożliwiają jakimkolwiek niepowołanym osobom dostęp do informacji, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla firmy.

Firma Fujitsu stawia również na prostą obsługę swoich produktów. Serwery korzystają z dedykowanego dla nich oprogramowania, które daje łatwy dostęp do wszystkich funkcji.

W rodzinie serwerów Primergy dostępne są dwa podstawowe rodzaje urządzeń. Pierwszy z nich to Primergy TX. Obejmuje on serwery w standardowej, wieżowej obudowie – takiej, z jakiej korzystają zwykłe komputery osobiste. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, bowiem taki serwer może być ustawiony w praktycznie dowolnym miejscu. Najmocniejsze modele z tej grupy osiągają naprawdę zawrotne parametry i zapewniają ogromną wydajność. Równocześnie jest to urządzenie, które można zmieścić pod zwykłym biurkiem.

Drugi rodzaj to Primergy RX. Są one przeznaczone do montażu w szafie typu rack, która może zmieścić kilka urządzeń tego typu równocześnie. W większości przypadków posiadają one te same parametry, co ich odpowiedniki ze wcześniejszej grupy. Serwery RX dają jednak nieco więcej możliwości, jeśli chodzi o późniejsze rozbudowywanie swojej infrastruktury i dodawanie do niej nowych urządzeń.

Branża IT odgrywa bardzo ważną rolę w każdej firmie, również w małym lub średnim przedsiębiorstwie. Z tego powodu dobry serwer jest dziś jednym z podstawowych narzędzi, z jakich korzysta przedsiębiorca. W przypadku niewielkich firm bardzo ważna jest z jednej strony prosta obsługa i niska cena, a z drugiej wysoka wydajność. W serwerach Fujitsu można znaleźć wszystkie te cechy. Producent postarał się, aby był to sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań takich właśnie firm. Nowoczesne rozwiązania zapewniają nie tylko prostą obsługę i wydajność, ale również bezpieczeństwo i pewność, że wszystkie wrażliwe dla firmy dane przechowywane są w mocno zabezpieczonym miejscu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.