Zasilacze awaryjne APC- czy warto, gdzie się sprawdzą?

Zasilacz awaryjny, określany także mianem bezprzerwowego, czyli UPS to sprzęt potrzebny do prawidłowego funkcjonowania sieci w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na jego rozmiar. Celem tego urządzenia jest zapewnienie stałego, szybkiego oraz niezawodnego działania zasilania.

Zasilacze awaryjne- dlaczego posiadanie zasilania awaryjnego jest tak ważne?

Skutki nagłej przerwy w dostarczaniu energii do poszczególnych sprzętów mogą być bardzo problematyczne i poważne. Często zaburzają one działanie firmy i przyczyniają się do późniejszych strat, zarówno tych czasowych, jak i finansowych. Warto więc zainwestować w rozwiązanie, które zapewni podtrzymanie zasilania prądem wszelkich przyłączonych urządzeń. ITnez zasilacze awaryjne APC to gwarancja spokoju i tego, że możemy uchronić się przed możliwymi kłopotami. Dzięki nim można nie tylko bezpiecznie wyłączyć sprzęt, ale też uniknąć utraty ważnych danych. Ponadto nowoczesne sprzęty pozwalają na regulację i filtrację zasilania, a więc do urządzeń elektronicznych dostarczane jest stabilne zasilanie, bez przepięć.

Czym jest zasilacz awaryjny UPS?

Zasilacze awaryjne cenione są przez wszystkie firmy

Zasilacz UPS od marki APC to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane do podtrzymania zasilania w przypadku jego zaniku czy przerwy dopływu prądu od głównego źródła. Tego typu wyroby stanowią skuteczne zabezpieczenie serwerów czy stacji roboczych, jak i całej infrastruktury serwerowej przed nagłymi skokami napięcia. Aby uniknąć awarii podczas burz i wyładowań atmosferycznych, dobrze jest przełączyć pracę danego urządzenia właśnie na zasilacze awaryjne.

Czym charakteryzują się zasilacze awaryjne UPS?

Dostępne w sprzedaży zasilacze awaryjne różnią się poszczególnymi parametrami. Mogą mieć różne wymiary i wagę, ponadto odmienne są ich dopuszczalne przeciążenia, współczynnik szczytu, moc skuteczna czy moc pozorna. Producenci proponują też modele różniące się zabezpieczeniem akumulatorów. Skuteczniejsza ochrona akumulatorów wiąże się z przedłużeniem ich żywotności. Taką ochronę gwarantują właśnie zasilacze awaryjne APC.

Z czego składa się zasilacz UPS?

Zasilacz awaryjny może zawierać akumulator albo wiele akumulatorów, ponadto może być podłączony do stałego źródła zasilania. Wtedy zapewni energię, kiedy główne źródło zasilania ulegnie awarii. Baterie obecne w sprzęcie są ładowane w trakcje zwykłej pracy zasilacza. Rozpoczynają swoje działanie w przypadku, kiedy pojawią się zakłócenia w normalnym dopływie energii do danego urządzenia. Zasilacze UPS można podzielić na:

  • modele off-line – to proste i tanie urządzenia, gwarantujące podstawowy poziom ochrony. Zabezpieczają tylko przed sytuacją zaniku prądu w gnieździe zasilania. Propozycje ekonomiczne, zalecane do mniejszych przedsiębiorstw,
  • modele line-interactive – bardziej zaawansowane. Ochraniają zarówno przed zanikami napięcia, jak i zakłóceniami. Produkty ze średniej półki cenowej, zalecane przedsiębiorcom poszukującym wydajnego, a zarazem ekonomicznego rozwiązania,
  • modele on-line – produkty najwyższej jakości. Świetne rozwiązanie do połączenia z urządzeniami o największej wrażliwości. Dają firmom najwyższy stopień ochrony i gwarantują niezawodność.

Gdzie warto wykorzystać zasilacz UPS?

Zasilacze awaryjne cenione są przez wszystkie firmy. Wbrew pozorom nie sięgają po nie jedynie duże korporacje. Właściwie każda firma, która chce zadbać o bezpieczeństwo rozwiązań sieciowych oraz bezproblemowy dopływ energii do danych sprzętów, może zainwestować w zasilacz. Zasilacze awaryjne wspierają pracę serwerów, zmniejszają ryzyko utraty ważnych danych oraz ochraniają urządzenia pamięci masowej przed możliwym uszkodzeniem.

Jaki zasilacz awaryjny warto kupić?

Warto postawić na cenionego i znanego producenta, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów. Firmy chętnie wybierają zwłaszcza zasilacze awaryjne APC. To amerykańska firma, która działa już od 1981 roku. Oferuje wysokiej jakości urządzenia o znakomitych parametrach, które doceniają przedsiębiorcy z różnych branż. W asortymencie tego producenta znajdują się zarówno urządzenia dostosowane do potrzeb małych firm, jak i dużych korporacji. Sprzęty te charakteryzują się zwłaszcza najwyższą jakością, innowacyjnością, elastycznością rozbudowy czy łatwością eksploatacji. Zasilacze APC proponowane  są w różnych typach, takich jak CS, ES, HS, czy Back-UPS Pro oraz Smart-UPS.

Zasilacze awaryjne cenione są przez wszystkie firmy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.