Wygodę i funkcjonalność pracy w biurze zapewnią komputery All-in-One

Nowoczesne rozwiązania technologiczne dotyczące sprzętu komputerowego oferują komputery all-in-one. Sprzęt All-in-one to oszczędność miejsca i pieniędzy. Producenci komputerów starają się produkować urządzenia w koncepcji rozmieszczenia wszystkich podzespołów w jednym miejscu. Sprzęt AiO znajdzie swoje zastosowanie:

  • w biurach
  • w firmach
  • w biurach projektowych
  • w kancelariach adwokackich i notarialnych
  • w domach.

Są to komputery o dużej mocy i małych gabarytach. Jednostki te są ciche w pracy, funkcjonalne a przy tym lekkie. Składają się z monitora, który posiada wszystkie funkcje właściwe dla jednostki centralnej.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne dotyczące sprzętu komputerowego oferują komputery all-in-one

Budowa komputera AiO

Komputery AiO są pośrednim rozwiązaniem technologicznym pomiędzy komputerami stacjonarnymi a komputerami typu notebook.

Składają się one z monitora, który z tyłu matrycy ma wbudowane podstawowe podzespoły typu płyta główna z procesorem, karta graficzna i pamięć RAM oraz niekiedy napęd.

Niektóre dostępne modele umożliwiają rozbudowę lub wymianę podzespołów. Jeżeli chodzi o moc obliczeniową sprzętu, to jest ona taka sama jak znanych komputerów stacjonarnych. Zaletą zestawu jest brak zbędnego okablowania, które zabiera przestrzeń i zmniejsza estetykę urządzenia.

Na rynku dostępne są komputery AiO, które posiadają ekran dotykowy. W obsłudze przypominają tablety, wyposażone są, dla wygody, w większą przekątną ekranu. Jest to sprzęt, który trafi w gusta grafików, pozwalając im na wygodną, precyzyjną pracę.

Komputer AiO można spokojnie zintegrować z dostępnymi urządzeniami peryferyjnymi za pomocą standardowych złączy i portów. Do integracji można użyć także dostępnej technologii Bluetooth.

Standardowe modele komputerów All-in-one wyposażone są w dysk o dużej pojemności, 4GB lub 8GB pamięci, ekran FullHD oraz technologię Wi-Fi i Bluetooth.

Zastosowanie komputerów All-in-One


Specyfika pracy w biurze lub firmie wymaga bardzo często spotkań z klientami. Stanowiska obsługi klienta są wizytówką firmy, dlatego muszą to być miejsca estetyczne, pozbawione zbędnych elementów i urządzeń rozpraszających klienta i pracownika, których uwaga musi być skupiona na aspektach handlowych rozmowy.

Przedsiębiorca organizujący miejsce pracy, często dysponuje ograniczoną przestrzenią biurową, musi ją wyposażyć w sprzęt tak, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna. Ciche w pracy, energooszczędne i funkcjonalne komputery All-in-One będą zaspokajały najbardziej wymagających klientów biznesowych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.