Lenovo Tab P12 Pro to urządzenie dla wymagających, które można nabyć w rozsądnej cenie.

Technologia jest niesamowicie szeroką branżą, która notuje niezwykłą dynamikę rozwoju. Rynek niemal z dnia na dzień podrzuca nam nowe pomysły, które mają zrewolucjonizować dotychczasowe pojęcie nowoczesności i wydajności. Wydaje się, że jednym z nieco zapomnianych urządzeń są tablety. Nic bardziej mylnego. To rozwiązania łączące w sobie cechy laptopa oraz smartfona, a przy tym potrafiące charakteryzować się niezwykłą wydajnością. Co prawda, na pierwszy rzut oka rynek tabletów opartych o system Android jest często postrzegany jako swego rodzaju dziki zachód, na którym znajduje się wiele tanich i nie do końca wydajnych urządzeń. Nie sposób nie zgodzić się po części z tym stwierdzeniem. Niemniej jednak pośród wielu wyborów wyłaniają się też opcje warte uwagi, takie jak tablety Lenovo Tab P12 Pro.

Ogólne spojrzenie na urządzenie

Tablety Lenovo Tab P12 Pro to niesamowicie atrakcyjne urządzenia, będące pokazem najwyższych umiejętności projektantów odpowiedzialnych za produkt. Atrakcyjny, elegancki design oraz wymiary wynoszące 285,6 x 184,5 x 5,6 mm czynią go jednym z najcieńszych tabletów na rynku. Co więcej, użytkownicy nie powinni narzekać na jego wagę. Pomimo tego, że urządzenie jest dość sporych rozmiarów, to 565 g jest wartością zbliżoną do konkurencyjnych rozwiązań. Poza tym, tablety Lenovo Tab P12 Pro zostały wyposażone w aluminiową obudowę, która dobrze leży w rękach i sprawia wrażenie solidnej. Podobnie jak w przypadku oferty Apple i Google, Lenovo ma płaskie krawędzie boczne, co nadaje mu jeszcze bardziej profesjonalny charakter. Dodatkową zaletą jest dwukolorowe cieniowanie tylnej części obudowy, której nie mają inne tablety.

Przechodząc do zagadnienia specyfikacji, na początek należy wspomnieć o dużym, 12,6 calowym ekranie, który dotrzymuje kroku konkurencyjnym rozwiązaniom, takim jak Apple iPad Pro czy Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Poza tym, tablet został wyposażony w intuicyjne rozwiązania ułatwiające korzystanie z niego. W lewym górnym rogu znajdują się dwa przyciski głośności o świetnym profilu i doskonałym skoku. Przycisk zasilania, który pełni dodatkowo rolę czytnika linii papilarnych, zdecydowano się umieścić na lewej krawędzi tabletu. Co więcej, projektanci P12 Pro nie zapomnieli również o możliwości skorzystania z dodatkowej pamięci i podłączenia zewnętrznej klawiatury. Tablet posiada gniazdo na karty microSD (do 1 TB) oraz port USB-C 3.1.

Przerażająco dobry wyświetlacz, którym możemy cieszyć się przez długi czas po ładowaniu

Przechodząc do zagadnienia specyfikacji, na początek należy wspomnieć o dużym, 12,6 calowym ekranie, który dotrzymuje kroku konkurencyjnym rozwiązaniom, takim jak Apple iPad Pro czy Samsung Galaxy Tab S7 Plus. Lenovo zdecydowało się na proporcje 4:3, dzięki czemu użytkownicy uzyskują nieco więcej miejsca do pracy w przypadku wertykalnego układu urządzenia. Ekran o niesamowitej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz jasności 400 nitów wykonano w technologii AMOLED. Wspomniane 2K jest niejako krokiem w górę w stosunku do technologii Full HD czy FHD+. Dodatkowo, posiada on odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz kompatybilność z HDR10+ i Dolby Vision, co w tym przedziale cenowym czyni go wartym uwagi. Tab P12 Pro jest doskonałym urządzeniem do edycji zdjęć lub wykonywania innych, produktywnych zadań. Bez problemu radzi sobie z szybkim renderowaniem obrazów, które są wyraźne oraz przyjemne dla oka odbiorcy. Dodatkowo, tablety Lenovo Tab P12 Pro wyposażone są w przednią kamerę o rozdzielczości 8 Mpix oraz dwie tylne o rozdzielczościach 13 oraz 5 Mpix. Urządzenie może poszczycić się również zadowalającym czasem pracy na baterii. Akumulator o pojemności 10 200mAh jest w stanie wytrzymać aż do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Tablety Lenovo Tab P12 Pro to niesamowicie atrakcyjne urządzenia, będące pokazem najwyższych umiejętności projektantów odpowiedzialnych za produkt

Wnętrze, które można pokochać

Patrząc na wnętrze urządzenia odpowiadające za wydajność należy zauważyć, że Lenovo niestety nie zdecydowało się na procesor z najwyższej półki. Niemniej jednak znajdziemy tu rozwiązanie w postaci układu Qualcomm Snapdragon 870, które oferuje 8 rdzeni i taktowanie na poziomie 3,2 GHz, co wydaje się być w zupełności wystarczające. Podczas korzystania nie powinniśmy być świadkami przycinek, czy innych, niechcianych przerw w pracy. Poza tym, użytkownicy otrzymują układ graficzny Adreno 650 oraz 6 lub 8 GB pamięci RAM, wykonanej w technologii LPDDR5. Nie zapomniano również o tych, którzy uwielbiają przechowywać mnóstwo plików w pamięci wewnętrznej. P12 Pro oferuje dwa warianty: 128 oraz 256 GB.

Poza tym, tablety Lenovo Tab P12 Pro posiadają wiele dodatkowych udogodnień. Znajdziemy tu m.in:

  • Bluetooth w wersji 5.1,
  • cztery wbudowane głośniki JBL,
  • obsługę asystenta Google,
  • akcelerometr,
  • czujnik Halla oraz
  • powłokę odporną na odciski palców.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.