Laptopy Dell – najwyższa jakość dla biznesu

Funkcjonalny i wytrzymały laptop stał się podstawowym narzędziem do prac biurowych oraz prowadzenia biznesu już jakiś czas temu. Laptopy biznesowe w odróżnieniu od zwykłego sprzętu konsumenckiego cechują się o wiele lepszym wykonaniem, szeregiem zabezpieczeń i niezawodną wydajnością. Jednakże dla laika wybranie laptopa do pracy będzie nie lada wyzwaniem, a na pierwszy rzut oka może nie dostrzec różnic między laptopem konsumenckim, a modelami biznesowymi. Szukając odpowiedniego sprzętu przewija się wiele marek, jednakże na tle konkurencji mocno wybija się amerykański gigant Dell i to właśnie propozycje tej firmy przeanalizujemy pod kątem najlepszego laptopa do pracy.

Firma w swojej ofercie posiada trzy flagowe serie:

  • Dell Vostro
  • Dell Latitude
  • Dell XPS.

Laptop Dell serii Vostro – produkt dla małych i średnich firm

Laptopy Dell Vostro określane są przez samego producenta, jako notebook dla średnich firm. Seria jest idealnym przykładem łącznika między seriami typowo do użytku domowego jak Dell Inspirion a seriami laptopów biznesowych oferowanymi przez amerykański koncern, typu Latitude. W odróżnieniu od notebooków domowych seria Vostro stawia na elegancję i prostotę w kolorystyce. Atutem jest również niewielka waga laptopów z tej serii. Laptop Dell Vostro występuje w trzech seriach oznaczonych numerami 3000, 5000 oraz 7000 i w każdej z nich firma Dell oferuje 3-letnią gwarancje on-site next business day. Dodatkowa ochrona dla tych, którzy wybierają laptopa do biznesu to bezsprzecznie ogromny plus.

Funkcjonalny i wytrzymały laptop stał się podstawowym narzędziem do prac biurowych oraz prowadzenia biznesu już jakiś czas temu

Seria 3000 cechuję się niskonapięciowymi procesorami typu Pentium i niewielką ilością RAM, jednakże seria Vostro 5000 w swoich konfiguracjach posiada już CPU, takie jak IntelCore i7. Laptopy Dell z tej serii oferują nam możliwość dołożenia dodatkowego dysku SSD oraz osobnego układu graficznego, dzięki czemu możemy znaleźć model laptopa do każdej firmy, również do prac wymagających większej wydajności sprzętu.

Lekkość i elementy wykonane z aluminium powodują, że notebooki z serii Vostro są wytrzymałe i chętnie wybierane do domowych biur oraz dla niewielkich przedsiębiorstw. Wiele modeli posiada zabezpieczenia typu TPU 2.0 oraz dodatkowy czytnik linii papilarnych dla poparawnego zabezpieczenia danych kontrahentów i samej firmy.

Seria 7000 jest typową wisienką na torcie i notebookiem Dell dla biznesu, który wymaga większej pracy obliczeniowej bądź mocniejszej karty graficznej do pracy. W ostatniej i najwyższej serii Dell Vospro spotkać możemy spotkać karty NVIDIA GeForce GTX 1050 lub 1060. Sprzęt wygodny do podróży, oszczędny w miejscu na biurku w modelach o 13” i 14” oraz dla osób ceniących sobie wygodę matowy ekran 16”.

Dell Latitude, czyli model stworzony dla biznesu

Laptop Dell Latitude występuje podobnie jak swój poprzednik w tym artykule w trzech bliźniaczych seriach. Sama seria notebooków Latitude reklamowana jest, jako sprzęt znoszący duże obciążenia i eksploatację oraz niezawodnością przy pracy. Sprzęt jest dedykowany dla osób, które większość swej pracy opiera na laptopie i wymaga wysokiej wydajności. 

Notebooki Dell Latitude wyposażone zostały w procesory z technologią vPro, która bezpośrednio wpływa na wydajność pakietu Office. W tych modelach spotkać możemy również ogromne ułatwienie w postaci modemu WWAN, a wśród modeli laptop Dell posiada również sprzęt o klasie rugged, czyli pancernych obudowach i specjalnie dobranych podzespołach.

Sprzęt charakteryzuję się elegancką czernią, a wyższe modele posiadają ułatwienia w postaci TrackSticka na klawiaturze. Modele dostępne są od 11”, dla tych którzy często korzystają z laptopa w podróży, jednak co kryją poszczególne serie?

Laptop Dell Latitude 3000

Seria dla małych przedsiębiorców, którym zależy na mocnej baterii, wytrzymałości i odporności sprzętu na uszkodzenia mechaniczne, jednakże nie tak wymagających pod względem wydajności samego sprzętu. Laptopy Dell Latitude z najniższej serii posiadają dodatkowe wzmocnienia z gumy, co czyni sprzęt o wiele bardziej wytrzymałym. Występują w najmniejszych możliwych przekątnych ekranu, aby łatwo można zabrać je w podróż służbową. Warto podkreślić, że w serii dostępne są CPU od Celerona po IntelCore i7. W konkurencji wyróżniają się dzięki laptopom tak zwanymi „2 w 1”, czyli z dotykowym ekranem, który możemy obrócić o 360 stopni. Tym sposobem możemy korzystać z laptopa również w formie tabletu, a tego typu sprzęty cieszą się ogromną popularnością wśród grafików.

Laptopy Dell Latitude 5000

Seria 5000 laptopa Dell Latitude cechuje się przede wszystkim rozmieszczeniem portów. Część z nich znajduję się z tyłu laptopa, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać większy porządek na stanowisku pracy. Mniej kabli po bokach oferuję więcej przestrzeni do pracy biurowej. W modelach z tej serii spotykamy się z różnymi typami matryc oraz sprzętem „2 w 1”. Procesory z vPro oraz dyski SSD PCle NVM-e i osobne układy graficzne spełnią wymogi każdego biura, oraz posłużą bez zarzutu na delegacjach służbowych.

Laptopy Dell Latitude 7000

Laptopy Dell Vostro określane są przez samego producenta, jako notebook dla średnich firm

Modele z serii 7000 z grupy laptopów Dell Latitude to wspaniałe wykończenie całej grupy. Obudowy wzmacniane są włóknem węglowym oraz magnezem. Szeroki wybór konfiguracji CPU oraz GPU gwarantuje, że sprzęt sprawdzi się w wymagających korporacjach i częstych podróżach biznesowych. Jest to jeden z częściej wybieranych modeli laptopów biznesowych na rynku dzięki lekkości i szeregu zabezpieczeń treści. Laptop Dell Latitude z serii 7000 został wyposażony w dodatkowe ułatwienia takie jak czytnik Smart Card bądź moduł NFC, a wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem staje się złącze USB typu C z Thunderbolt 3. W modelach ,,2 w 1” niewątpliwie ogromnym atutem jest zabezpieczenie matrycy szybą Corning Gorilla Glass.

Dell XPS – modele premium laptopów biznesowych

Seria laptopa Dell znana dobrze każdemu miłośnikowi obróbki multimedialnej. Dostępne wersje notebooków oraz ,,2 w 1” są jednymi z najlepiej wyposażonymi laptopami biznesowymi od amerykańskiego koncernu. Seria cechuję się olbrzymią wytrzymałością oraz niezawodnością. Bez problemu radzi sobie z programami projektowymi i do obróbki graficznej, dzięki czemu Dell XPS sprawdzi się bez zarzutu w biurach projektowych oraz produkcjach filmowych. Zainteresowani mają do wyboru serie 13 oraz 15.

Laptop Dell XPS 13

Seria XPS 13 cechuję się 13-calową matrycą. Jest to sprzęt idealny do pracy w podróży oraz w salach konferencyjnych. W każdym laptopie z serii wykorzystano technologię bezramkowej matrycy, czyli InfinityEdge. Każdy model posiada wzmocnienia wcześniej wymienione, ponadto możemy znaleźć wśród sprzętu laptopy z matrycami dotykowymi.

Laptop Dell XPS 15

Grupa XPS 15 posiada w swojej ofercie laptopy 15-calowe i jak mniejsze odpowiedniki występują również w modelach ,,2 w 1”. Ultrabooki do biura z tej grupy najwyższej klasy CPU od Intela oraz spory wybór osobnych układów graficznych, które wesprą działania przy obróbce graficznej. Jak na ultrabooki ich waga oraz smukłość jest konkurencyjna w porównaniu do konkurencji.

Laptopy Dell z serii Vostro, Latitude oraz XPS są jednymi z częściej polecanych laptopów biznesowych dla małych firm, oraz do prac tak wymagających, jak projektowanie czy prace filmowe. Przegląd charakterystyki danych serii pozwoli ocenić funkcjonalność i ich przydatność każdemu, kto zbiera się z zamiarem kupna laptopa biznesowego. Jak widzimy Amerykanie mają naprawdę szeroką ofertę i postawili nacisk na wytrzymałość i jakość swoich laptopów skierowanych do osób pracujących w biznesie i szukających dobrego oraz niezawodnego wyposażenia do swojego biura.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.