Laptopy biznesowe – jaki sprzęt wybrać do pracy?

Laptop to dla wielu osób podstawa w pracy. Urządzenie, które na co dzień towarzyszy osobom w pracy biurowej. Tylko sprawy i wydajny sprzęt jest w stanie sprawić, że wykonanie wszystkich obowiązków zawodowych nie będzie stanowić żadnego problemu. Wybór laptopów przeznaczonych do celów biznesowych jest ogromny. Na co należy się zdecydować? Jakie parametry należy wziąć pod uwagę?

Najważniejsze cechy laptopa biznesowego

Chcąc wybrać dobrej jakości urządzenie, które będzie w stanie zapewnić płynną pracę, należy wymienić:

  • obudowa z wysokiej jakości materiałów – wśród polecanych laptopów są te, których obudowa wykonana jest z magnezu, stopu aluminium lub włókna węglowego, dopuszczalne są mieszanki materiałów;
  • niska waga – maksymalnie 2 kg, aby przenoszenie urządzenia nie wiązało się z dużym obciążeniem;
  • bateria – zapewniająca możliwość kilkugodzinnej pracy na jednym ładowaniu;
  • łączność – podstawą jest obsługa standardu Wi-Fi 5 lub 6 (https://www.spiceworks.com/tech/networking/articles/wifi-five-vs-wifi-six/), jeszcze lepsze możliwością okaże się obsługa modemu modem 4G lub 5G;
  • złącza – ich jak największa ilość, m.in. HDMI lub Display Port, czytnik kart pamięci, USB-C, Thunderbolt;
  • dysk SSD połączony z dobrą pamięcią RAM – minimum 8 G RAM i najszybszy dysk SSD;
  • ekran – a dokładnie matryca, która powinna być matowa, dzięki czemu będzie można pracować w różnych warunkach.

Laptop powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Szczególnie, jeżeli chodzi o przekątną ekranu. Tak, aby praca stanowiła prawdziwą przyjemność, nie wpływając negatywnie na uczucie komfortu.

Laptop to dla wielu osób podstawa w pracy

Dell – rodzina laptopów biznesowych

Wśród dostępnych rozwiązań są te, które oferuje firma Dell. Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, to jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, które zawsze jest w stanie zaskoczyć ciekawymi propozycjami. Ich sprzęt, który posiada charakterystyczne logo, zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o laptopy do wykorzystania w biznesie, jest kilka serii produktów, które faktycznie warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Dell Precision

Funkcjonalne i wydajne stacje robocze, które są w stanie zaspokoić oczekiwania osób zajmujących się projektowaniem różnego rodzaju grafik. Mogą z nich także skorzystać architekci, którzy muszą bazować na zaawansowanych oprogramowanich. Laptopy Dell z bogatej oferty ITnes.pl z tej serii wyróżniają się zaawansowanymi podzespołami. To one wpływają na zachowanie płynności nawet wtedy, kiedy ma się do czynienia z wieloma aplikacjami otwartymi w jednym momencie.

Dell Latitude

Laptop to dla wielu osób podstawa w pracy

Seria urządzeń, która ma tą przewagę, że można będzie je w przyszłości rozbudować. Polecane są one w szczególności wtedy, jeżeli ma się do czynienia z wielkimi korporacjami. Jeżeli ktoś wie, że każdego dnia laptop wykorzystywany jest przez bardzo długi czas, to ma dla siebie jedną z najlepszych możliwości. Intensywna eksploatacja na pewno nie będzie w stanie negatywnie wpłynąć na ich działanie.

Dell Vostro

Można na nich bazować przy prostych pracach biurowych, ale także przy tych bardziej skomplikowanych. Swoje miejsce odnajdują one w dużych biurach, ale także nie pogardzą nimi te osoby, które pracują w domu. Wyróżniają się baterią, dzięki czemu przez długi czas nie będzie trzeba podłączać ich do ładowania. Do ich stworzenia została wykorzystana najnowsza technologia oferująca wygodne rozwiązania i udogodnienia.

Dell Inspirion


Są to laptopy Dell, które z powodzeniem można także zabrać ze sobą do każdego miejsca. Można na nich pracować będąc w podróży. Wyróżniają się stylistyką, więc będą dobrą propozycją dla tych, którzy zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także estetyczny wygląd. Ich wadą jest wielkość. Niektóre bowiem mogą pochwalić się ekranem o przekątnej 17,3”. Jednak są też i mniejsze, które można dopasować do własnych wymagań.

Dell XPS

Hit pośród wszystkich serii, który oferuje multimedialne rozwiązania. To chyba te urządzenia, które mogą pochwalić się najmocniejszymi podzespołami. Polecane nie tylko dla grafików, ale także dla osób, które na co dzień zajmują się pracą z różnymi programami dedykowanymi do obróbki video.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.